Eco Cover Energy

Kirlilik Heryerde

Aşağıda iki ayrı müşterimize ait panelleri görüyorsunuz, sağ görseldeki panel 4 ay, sol görseldeki panel ise 8 ay önce kurulmuştur. Müşterilerimiz ormanlık alana yakın ve şehir merkezinden uzak bir noktada oturmaktadır. Tüm bunlara rağmen görselde gördüğünüz kirlilik miktarlarına sahipler. Ayrıca iki panelde de kuş pisliklerini görüyorsunuz, bu pislikler panelleriniz yüzeylerine zarar verebileceği gibi, sonrasında garanti kapsamı dışına çıkmasına da sebep olabilir.

Hollanda Türkiye ile karşılaştırıldığında çok yağmur alan ve havası çok daha temiz bir yer olmasına rağmen mekanik kirliliği kolayca görebiliyorsunuz. Türkiye'de panellerinizin ne kadar hızlı şekilde kirlenebileceğini kolaylıkla tahmin edebilirsiniz.

Konu ile alakalı Doç. Dr. Muzaffer Yücel'in yaptığı akademik araştırmaya https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/2283904 ulaşabilirsiniz.

Panelleriniz temiz tutmak para kaybınızın önüne geçer, tüm temizlik ihtiyaçlarınız için [email protected] adresi yada iletişim sayfamızdaki kanallardan bize ulaşabilirsiniz.